понеделник, 16 април 2012 г.

Хортензии

Две картички, направени с един и същ печат, но по коренно различен начин.
Върху първата налепих много дребни цветчета /размера на едното цветче е около 4 мм/

На втората просто го оцветих и доукрасих с цветчета наоколо /от както видях подобна картичка в списанието Креативити си мечтаех за този комплект печати и да направя подобна красота/!

Още едно "Бинго"

Още една моя любима картичка

комбинацията за "Бинго" е: панделка, брадс и перфоратор
или висулка, цветя и панделка

Бинго!

Напоследък успях да направя няколко картички, вдъхновени от пролетта и новите ми придобивки,а сега виждам, че съм нацелила условията в предизвикателството на "Мър-Мяу", което е Бинго ;) Е аз имам Бинго, даже няколко, тази е първата:
Кръстих я "Съншайн" и с нея ви пожелавам много слънце, цветя и усмивки:



Бинго: висулка, цветя и панделка
влиза и в друг вариант: висулка,ембос и перфоратор ;)

неделя, 15 април 2012 г.

Винтидж пролет

Здравейте, мили феи на картичите! Отдавна не съм имала време да се включа в предизвикателство и сега благодарение на няколкото почивни дни имам малко време и за забавление и разпускане. Още щом прочетох зададената от Дани тема реших, че няма начин да не направя картичка по нея. Напоследък Винтиджа ми е много на сърце, а и ми е едно пролетно..... За беля обаче повечето ми материали са в работилничката и се оказа, че се налага да импровизирам за тази картичка, иначе казано сама се предизвиках да работя с наличното у дома ;))) Добре, че съм си оставила някой и друга хартийка и парче картон, "за всеки случай". И така, без мастила и инструменти се получи ето това:




Благодаря ти за страхотното предизвикателство, Дани, и се надявам картичката да отговаря на условията. Пожелавам на всички една много романтична пролет!

петък, 2 септември 2011 г.

Здравейте, хартиени феи, ето, че отново е мой ред да ви предизвикам и понеже вече сте много добри не ми беше лесно да измисля с какво да ви затрудня ;). В крайна сметка се спрях на "Чисто бяла картичка", защото много обичам белия цвят и за да ви накарам за разнообразие вместо с цветове да си поиграете с различни текстури и ефекти върху бялото. Задачата е да Не се използва абсолютно Никакъв друг цвят освен бялото /единствено изключение прави белия брокат въпреки цветните отблясъци в него/.

Правейки вдъхновението установих, че трудното е не да измислиш и направиш картичката, а да успееш да я снимаш добре ;)))
Надявам се да не съм ви затруднила прекалено и да намерите "Бяло" вдъхновение и да се включите.
Заради релефите, мисля да изпратя тези "вдъхновения" и при Хобисимо ;)

сряда, 24 август 2011 г.

Торта

В нашето семейство Август месец е пълен с поводи за хапване на торта и изработвнето на тази си дойде от самосебе си. Специални благодарности на Лионелса- тя си знае защо ;)
Надявам се да ви хареса моето "захаросано" лятно изкушение!







Ще включа тази торта в предизвикателството на Картичкофуриите "Цветя и/или завъртулки" и в темата "Кутийка" на Хобисимо.

неделя, 21 август 2011 г.

Първи опит за състаряване и "Напукано стъкло"

Още една техника, която си чакаше реда доста време, докато събера смелост да я пробвам и ето най-после се реших!
Какво направих: отпечатах, дистреснах с мастило/ 2 цвята/, после изтърках тук там с пилата за нокти ;))), след това нанесох мастило за ембос и напластих с прозрачна обемна пудра /няколко пъти/, замразих в камерата и напуках "стъклото". В крайна сметка съм доволна от резултата, въпреки многото време, което отне процеса и това, че имам още да уча за тази техника - дано и на вас ви хареса!





За уважаемите господа!



За уважаемите господа!



За уважаемите господа!

Тези дни се занимавах с една серия мъжки катички, които с подходящи печати и техники не са никак трудни ;)
И понеже наскоро прочетох някъде коментар, че в България нямало печати на коли ви напомням, че аз имам такива и с удоволствие бих направила и още ;)